ČSSD Nový Jičín » Volby

Komunální volby 2014 - koho volit?

 

Uběhly nám čtyři roky od posledních komunálních voleb v našem městě a zanedlouho budou ve dnech 10. a 11. října 2014 volby nové. Jak se rozhodnout, které straně ze 12-ti kandidujících (mimochodem zřejmě nejvyšší počet v dějinách našeho města) dát svůj hlas?

Pohled do minulosti

Česká strana sociálně demokratická, je ze současných stran nejstarší stranou na naší politické scéně. Působí tady už více jak 136 let. Vznikla na břevnovském sjezdu dne 7.dubna 1878. Česká strana sociálně demokratická vždy stála na straně řadových občanů-zaměstnanců a hájila zájmy drobných a středních živnostníků.

Jak dopadly komunální volby v roce 2010 ve městě Nový Jičín?

V roce 2010 kandidovalo do městského zastupitelstva celkem 10 politických subjektů.

Do 29-ti členného zastupitelstva města se s nejvyšším počtem 9 mandátů dostala ODS, následovaná ČSSD s 8 mandáty, KSČM získala 4 mandáty, a pak shodně po dvou mandátech KDU-ČSL, TOP 09, SZ a SNK-ED. ODS se i přes vítězství ve volbách nepodařilo sestavit většinovou koalici a tak otěže odpovědnosti převzala druhá vítězná strana ČSSD, která spolu s KSČM, SNK-ED a TOP 09 vytvořila fungující většinovou koalici.

Myslím si, že za uplynulé období let 2010 až 2014 se této koalici podařilo udělat mnoho dobrého pro občany města - vzpomeňme jen:

-Transparentnost radnice - veškeré smlouvy jsou zveřejňovány na webu města

-Zaměstnanost-díky komunikaci a spolupráci s největšími zaměstnavateli ve městě a společností CTP Invest s.r.o. vznikne v letech 2014-2016 v Průmyslovém parku v Novém Jičíně výrobní závod až pro 700 nových zaměstnanců

- Bydlení - město výrazně navýšilo investice na regeneraci sídlišť (76 milionů Kč, z toho 57,5 milionů činila dotace)

- Dotace - město využilo strukturální fondy EU a dotační fondy a získalo tak 215 milionů Kč

- Bezpečnost - město zřídilo jednotný varovný a informační protipovodňový systém, jehož součástí je i bezdrátový městský rozhlas( při nákladech 10 milionů bude 9 milionů uhrazeno z dotace)

To jsou jen některé hlavní body zrealizované současnou koalicí pod vedením ČSSD.

 

A jak skončí letošní komunální volby v našem krásném historickém městě Nový Jičín?

O tom rozhodnete vy, voliči. V těchto volbách kandiduje 12 politických subjektů. Proti roku 2010 je zde nově Hnutí ANO 2011, Nezávislí a Otevřená radnice.

Nedávno se mi do rukou dostala malá knížečka, kde byly zaznamenány rozhovory Jana Masaryka se spisovatelem Karlem Čapkem.

A světově uznávaný spisovatel tam vyznává: „Vy víte, že jsem neroztrhal moc podrážek cestou do kostela a kalhoty nemám na kolenou moc prošoupané od klečení, ale na jedno jsem vždycky věřil, že nás Pán Bůh udělal všechny stejné. Jeden je bílý a jeden černý, jeden je krásný a nebo zase poďobaný od neštovic. Ale všem je nám zima, když venku mrzne a všichni se potíme, když praží slunce a všichni musíme dýchat, abychom se neudusili a všechny nás nakonec odvezou….no…. jinými slovy všichni jsme smrtelní i nesmrtelní. Ale pro tohle nesmíme jeden z druhého dělat otroka, proto by měl každý, ať jeho táta byl prezident anebo dráteník, mít stejnou příležitost, žít plný život. Nikdo si nikdy nesmí myslet, že je něco víc, nebo lepšího než ten druhý. Možná, že toho má víc v makovici, možná, že nosí lepší košili, možná, že má fortelnější ruce, možná, že má větší bicepsy, ale tohle všechno ho jenom zavazuje, aby toho udělal tím víc.“

Vážení spoluobčané, pokud projevíte důvěru ČSSD i v letošních volbách, chceme také jako kandidáti této strany udělat tím víc pro blaho našeho krásného města a jeho občanů.

Přijďte, prosím, 10. nebo 11. října 2014 k volbám a dejte svůj hlas důvěryhodné straně- ČSSD.

Volte č.4 - Volte ČSSD. Děkujeme Vám.

P.S. Pokud nechcete volit jen kandidáty jedné strany, máte při komunálních volbách možnost zvolit si exkluzivně své vlastní 29-ti členné zastupitelstvo.

Jak? Můžete udělat křížky u jmen 29 kandidátů napříč politickým spektrem, vybrat si z každé strany ty kandidáty, které dobře znáte, kterým důvěřujete, kteří mají dobrou pověst.

Kandidáty, kteří jsou spokojeni s tím co mají a nepotřebují se obohacovat

Kandidáty, kteří jsou kompetentní pro výkon veřejné služby

Kandidáty, kteří jsou schopni se na všem domluvit

Jak říkal velký muž 20.století-oblíbený papež Jan Pavel II: „Srdcem volím nalevo, rozumem napravo.“

Protože co je symbolem našeho kraje - Moravskoslezska?

Je to černá slezská orlice a šachovnicová moravská orlice (mimochodem z hlediska heraldiky jsou to ženy, dvojhlavý je orel). Proč a jak dokáže orlice létat vysoko a dopředu? No, protože má dvě křídla-jedno křídlo levé a druhé pravé.

Tedy nezapomeňte, srdcem nalevo a rozumem napravo. Přeju hodně moudrosti při rozhodování. Ale určitě přijďte prosím k volbám.

 

Mgr. Pavel ROZBROJ - MO ČSSD Nový Jičín


Aktuální tiskové zprávy

Zajímavosti z Novojičínska

Vyberte si: